OTC, tj. Buvljak pored naših zgrada

Putevi, prevoz, internet, škole, vrtići...
dan3a

Re: OTC, tj. Buvljak pored naših zgrada

Post by dan3a » 15 Nov 2016, 11:03

Svako se plaši da će biti ispod njegovog prozora :) Svakako u tekstu piše "na kraju Jurija Gagarina sa DESNE strane"...

nesha

Post by nesha » 25 Nov 2016, 21:46

najnovija vest: beogradski univerzitet poklonio parcelu u bloku72 gradskim pijacama

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

antec

Post by antec » 25 Nov 2016, 22:54

Дал је могуће? Ко је то објавио?

nesha

Post by nesha » 26 Nov 2016, 16:11

izvinjavam se što nisam poktrepio dokazom. pokušaću da što pre okačim dopis. jedino sam pogrešio jer nije beogradski univerzitet neko neki prosvetni savet ili nešto slično. u dopisu pišu da se slažu da ustupe pijacama parcelu ukoliko pijace odluče da tu prave buvljak.

nesha

Post by nesha » 05 Dec 2016, 13:30

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/24 ... gradu-foto

Ok, nije dokaz nego pisanje nekih novina. Ali nabaviću i dopis uskoro, ide mi malo teže. Ne vidi se sada na forumu ali su me lepo počastili neki članovi foruma zbog toga što sam napisao, tako da sam rešio da ne pričam ništa šta saznam, da dokažem da sam i ovde bio u pravu i da se povučem sa foruma

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

MMA84

Post by MMA84 » 06 Dec 2016, 01:11

Da li postoji mogućnost da kontaktiramo gospodina Šapića i da već jednom rešimo ovo pitanje. Takođe ako je potrebno, napraviti peticiju i spisak svih stanara celog bloka 72 da se protivimo ovoj odluci grada.

Ako zaista buvljak bude ispred našeg naselja, to će biti katastrofa.

Nešo hvala što si postavio ovu vest. Inače i ja imam utisak od početka da će buvljak biti ispred našeg naselja ...Tako da nisi jedini.

dan3a

Post by dan3a » 06 Dec 2016, 08:23

Mislim da je komšija mzlatko sve lepo objasnio, tačno na koju se parcelu odnosi, a takođe je u prvoj informaciji napisano da će biti na kraju Jurija Gagarina sa desne strane što je nedvosmisleno ispred naše parcele prema savi ili malo dublje prema surčinu gde je navedena komunalna površina. Ne bi me čudilo da je pomere skroz do ulice MMA na uštrb površine namenjene obrazovnim ustanovama zbog livade (džungle) ili će produžiti Jurija Gagarina toliko da se može prići budućem buvljaku. Opet, kako je najavljeno, već je trebalo da se počne sa uređenjem parcele ali nešto nisam primetio radove u blizini. Možda neko sa viših spratova ko gleda prema Savi može da potvrdi da li se nešto dešava?

snezanank

Post by snezanank » 12 Feb 2017, 01:58

U toku je rani javni uvid u Plan detaljne regulacije koji rešava lokaciju buvljaka. Završava se sutra. Rani javni uvid prethodi izradi plana i daje mogućnost da se na njega utiče, ali samo u skladu sa važećim PGR-om (koji je uglavnom ispoštovan). Buvljak ili kako ga već zovu "gradska pijaca" je predviđen iza bloka namenjenog javnim sadržajima desno uz planirani produžetak ulice Jurija Gagarina. Moguće je da je neko imao ideju da ga "pomeri" na lokaciju namenjenu javnim sadržajima (jer po sredini prostora predviđenog za pijacu prolazi dalekovod koji ima svoju zonu zabranjene gradnje, a i kanal treba zaceviti), no to nije moguće bez izmene PGR-a.

http://www.beograd.rs/cir/gradski-oglas ... sku-ulicu/

nesha

Post by nesha » 21 Mar 2017, 13:38

na beolandovom GIS-u su za "ovo naše" zemljište visokoškolske ustanove stavili sada "Eksproprijacija građevinskog zemljišta" (uključiti "Zone, lokacije -> procena građ. zemljišta za potrebe")

da li sa tim ima veze ili je neka druga priča, ne znam, ali u službenom listu grada Begrada http://www.sllistbeograd.rs/pdf/download/1025/ na 75. strani stoji:

2. ПРОГРАМ ДОДЕЛЕ ГРАЂЕВИНСКОГ ЗЕМЉИШТА У ЈАВНОЈ СВОЈИНИ
Програм доделе грађевинског земљишта даје приказ локација које се налазе у јавној својини, за које ће се у току године вршити додела. За сваку локацију сагледавају се и приказују површина земљишта за доделу и БРГП и намена објеката које је могуће градити на локацији.

Локација за мешовите градске центре јужно од насеља Др Ивана Рибара, Нови Београд
Површина земљишта (hа) 2,17
БРГП (m²) 49.524
Намена мешовити градски центри

МЕРЕ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ И РЕАЛИЗАЦИЈУ ПРОГРАМА

Израда Измене и допуне Програма уређивања и доделе грађевинског земљишта за 2017. годину врши се уколико се:
– приступи изради ребаланса буџета Града Београда,
– на основу сагледане динамике реализације активности у одређеном периоду током године, уговорених обавеза и накнадно поднетих иницијатива за изградњу недостајуће инфраструктуре у постојећим насељима, као и интереса Града Београда на изградњи капиталних објеката од посебног интереса за град, као и за потребе уређивања нових локација може извршити прерасподела претходно одобрених финасијских средстава у циљу ефикасније реализације и стварања могућности уговарања.
Овај програм објавити у „Службеном листу Града Београда”.
Скупштина Града Београда
Број 463-13/17-С, 26. јануара 2017. године
Председник
Никола Никодијевић, ср

Post Reply