Uknjizba stana

Kupujete stan za keš? Planirate da uzmete subvencionisani stambeni kredit? Koje banke primaju zahteve? Kupujete prvi stan i planirate povraćaj PDV-a?
MMA90

Re: Uknjižba stana

Post by MMA90 » 27 May 2015, 23:49

U ponedeljak sam Službi za katastar nepokretnosti Novi Beograd podneo zahtev za uknjižbu stana.

Već danas sam dobio SMS poruku da dođem i da podignem zaključak, kojim su mi naložili da uredim zahtev, tako što ću u roku od 30 dana dostaviti:

1) Potvrdu prodavca da su prema njemu izmirene sve obaveze iz ugovora o kupoprodaji nepokretnosti (potvrda koju sam priložio odnosila se na povraćaj PDV-a, a Katastar zahteva da bude izričito navedeno da se potvrda izdaje radi upisa prava svojine na nepokretnosti);

2) "Izvod iz specifikacije nadležnog organa o broju, položaju, strukturi i površini predmetne nepokretnosti ili elaborat godetskih radova izrađenih od strane licencirane geodetske organizacije koji će sadržati nacrt objekta, nacrt posebnih delova na spratu na kome se predmetni posebni deo nalazi, sa numeracijom posebnih delova i prikaz obračuna površina posebnih delova".

Šta je ovo drugo - pojma nemam, sutra ću ići da mi objasne, pošto su u vreme kada sam podigao zaključak već prestali da izdaju brojeve za šalter informacija.

Ako je neko imao iskustva sa ovim drugim, valjalo bi da ga podeli.

Inače, prilikom podnošenja zahteva se plaća taksa od 290 dinara, a kada zahtev bude usvojen, plaća se ona veća cifra, za koju sam zaboravio da pitam koliko sada iznosi.

milovan

Post by milovan » 30 May 2015, 23:31

U ponedeljak sam Službi za katastar nepokretnosti Novi Beograd podneo zahtev za uknjižbu stana.
MMA 90, ne znam da li si video da su dva stana već uknjižena na broju 90, tj. 6A. Očigledno je komšija iz stana 41 već završio stvar, svaka čast :), bilo bi lepo da podeli sa nama iskustva (drugi stan je uknjižen na GDS :? ). Ovo je link za javni pristup katastru (Broj parcele 6800):
http://katastar.rgz.gov.rs/KnWebPublic/ ... oID=716090
Koliko ja razumem, preduslov za uknjižbu stana je da je zgrada uknjižena, a to je za sad urađeno samo za objekat 6. Mene interesuje kada će to biti urađeno za objekat 4, probaću da proverim u katstru ovih dana.

MMA90

Post by MMA90 » 01 Jun 2015, 01:33

Sad proverih i ja i videh da se jedan komšija već uknjižio. :D

U međuvremenu sam otišao u Katastar da ih pitam šta je to

"Izvod iz specifikacije nadležnog organa o broju, položaju, strukturi i površini predmetne nepokretnosti ili elaborat godetskih radova izrađenih od strane licencirane geodetske organizacije koji će sadržati nacrt objekta, nacrt posebnih delova na spratu na kome se predmetni posebni deo nalazi, sa numeracijom posebnih delova i prikaz obračuna površina posebnih delova".

na šta su mi odgovorili: "To je kolega greškom naveo u zaključku, mi smo te specifikacije već dobili, prema tome, treba Vam samo potvrda GDS da ste u potpunosti isplatili cenu. Baš dobro što ste navratili." :roll:

Uzeo sam potvrdu iz GDS i predao im, sad od njih očekujem SMS kada bude bilo doneto rešenje, ili ne-daj-bože opet neki zaključak.

Milovane, stvarno je najbolje da prošetaš do Katastra, izvučeš na automatu broj za šalter 5 ("Informacije"), i da ih pitaš kada će se stvoriti tehnički uslovi za uknjižbu stanova u zgradi 4. Pretpostavljam da je te "elaborate" trebalo da im dostavi GDS, pa ako je dostavila za jednu zgradu, ne vidim razlog zbog čega to ne bi učinila i za ostale.

MMA90

Post by MMA90 » 09 Jun 2015, 00:25

Stiglo rešenje! :D

Taksa 9.662,00 dinara.

bobica

Re: Uknjizba stana

Post by bobica » 07 Sep 2015, 21:44

da li je još neko radio uknjižbu stana?
da li je neko iz zgrade broj 5 uknjižio stan?

katarina777

Post by katarina777 » 07 Sep 2015, 22:16

Ja sam uknjižila svoj stan, ulaz 5B, 42 kvadrata, isto taksa 9.662 dinara.

bobica

Post by bobica » 09 Sep 2015, 20:38

Hvala na informaciji.

Zile

Post by Zile » 04 Jan 2017, 16:20

Ja sam u procesu uknjizbe stana (zgrada 4B, stan 42kvm). Podneo sam zahtev, zajedno sa overenim ugovorom, aneksom ugovora, kopijom licne karte i placene 2 takse od 300din i 8hiljada i nesto, i potvrdom iz GDS da je stan isplacen. To su mi barem trazili, a i pise na oglasnoj tabli. Posle 2 nedelje mi je stigla opomena da uplatim jos 1136din. Danas sam isao da pitam sta je to, rekli mi samo mora jos toliko. Uplatio sam i to i ocekujem da mi resenje stigne u narednih nekoliko dana.

PS. Obavezno overavajte ugovore (dokumenta) u sudu, posto je 3x jeftinije nego u opstini.

Zile

Post by Zile » 27 Jan 2017, 11:15

Posle 2 nedelje stiglo i resenje da je uknjizeno...

Post Reply